فرانک عمیدی کیست

فرانک عمیدی کیست

فرانک عمیدی کیست

فرانک عمیدی کیست

فرانک عمیدی کیست

فرانک عمیدی، خبرنگار حوزه زنان است که در اینستاگرام و توییتر فعالیت‌های زیادی دارد. بیش از 210 هزار نفر در اینستاگرام و بیش از 16 هزار نفر نیز در توییتر فرانک عمیدی را دنبال میکنند. در ادامه با مجله اینترنتی هیلتن همراه باشید تا بیشتر با این خبرنگار آشنا شده و بیوگرافی آنرا بخوانید.

درباره فرانک عمیدی کیست

فرانک عمیدی به دلیل تمرکز حرفه‌ای در حوزه زنان سعی میکند که بر روی صفحه اینستاگرام خود غالبا درباره مشکلات زنان، خصوصا در ایران و افغانستان صحبت کند. به همین دلیل نیز گاها مورد حمله برخی کاربران ناشناس قرار میگیرد.

کانال تلگرام هیلتن

فرانک عمیدی معتقد است که یک خبرنگار زن و فعال شبکه‌های اجتماعی با مشکلات بسیاری روبرو است اما زنان روزنامه نگار و فعالان سیاسی، هرچند وارد دنیای پرخشونت و زن ستیز میشوند اما باید مقاومت کنند و به اطلاع رسانی‌ها به خصوص در زمینه زنان ادتمه دهند. او میگوید تنها راه پیروزی در برابر کسانی که کارشان زن ستیزی و نفرت پراکنی است، ادامه فعالیت و مقاومت و اطلاع رسانی است.

ویدیو پیام تبریک سال نو توسط فرانک عمیدی

او می گوید: « پیشتر هر روز صبح، زمانی که از خواب بیدار می شدم و ایمیل خودم را چک می کردم و می دیدم که یک کاربر با نام مردانه برایم پیغام فرستاده اضطراب من را فرامی گرفت و قلبم شروع به تپیدن می کرد. حالت من در بازکردن پیغام برخی کاربران مرد، همانقدر پراضطراب بود که تجربه اذیت و آزاری که کابوس برخی از زنان است: راه رفتن در کوچه ای تاریک و حس اینکه مردی پشت سر شماست و قصد آزار شما را دارد.»

خانم عمیدی معتقد است که برخی از زنان در منطقه خاورمیانه آن چنان که باید و شاید به حقوق خود واقف نیستند. خانم عمیدی می گوید از زمانی که بصورت مستقل در اینستاگرام اطلاع رسانی را آغاز کرده با واکنش های مثبت فراوانی از سوی کاربران خصوصا زن در ایران و افغانستان مواجه شده است. خانم عمیدی می گوید حتی در ماه های اخیر برخی از مخالفان تند و عصبانی اش نیز مواضع خود را تغییر داده و حالا بدون تعصب درباره موضوعات مورد بحث اظهارنظر می کنند.

او می گوید: «از یک زمانی تصمیم گرفتم که هر وقت مورد حمله برخی کاربران قرارگرفتم با افشای محتوای پیام آنها به این کار واکنش نشان دهم. به همین دلیل هربار کاربری مرا با الفاظ جنسیتی و ضدزن مورد تحقیر قرار می داد از صفحه او و محتوای پیام اسکرین شات می گرفتم و آنرا روی صفحه اینستاگرام و توییترم قرار می دادم و روی صفحه شخصی خودم نام این کاربر را افشا می کردم. به عنوان مثال اگر من را فاحشه بخوانند بلافاصله آنرا روی صفحه اینستاگرام منتشر می کنم و از بقیه زنان و کاربرانی که من را دنبال می کنند می خواهم که همواره این کاربران را با انتشار محتوای پیام های توهین آمیز و تهدیدآمیز افشاکنند. این موضوع باعث شده است تا با دیگر کاربران به حس اتحاد و یکپارچگی دست پیداکنیم. تا جایی که بتازگی هر کسی در پایین مطالب من پیغام های توهین آمیز می گذارد سریعا از سوی دیگر کاربران به او تذکر داده ، از او می خواهند تا سکوت کند.»

فرانک عمیدی می گوید بسیار خوشحال است که چنین اتحادی بین کاربران در مقابل افراد آزاردهنده بوجود آمده است. به گفته وی این موضوع بی تردید باعث کاهش نفرت پراکنی و زن سیتزی و تحقیر کاربران بصورت آنلاین می شود.

از او می پرسیم آیا برای کنترل محتوای پیام های زن سیتز و نژادپرستانه و استفاده از الفاظ جنسیت زده در شبکه های اجتماعی باید دست به سانسور زد؟ فرانک عمیدی معتقد است همانطور که در دنیای واقعی قوانین برای بهبود صلح و آرامش بشر به تصویب رسیده و اجرایی شده باید همین قوانین برای کاهش خشونت و آزار و اذیت های جنسی آنلاین نیز بکار گرفته شوند. خانم عمیدی معتقد است در جوامع دموکراتیک می توان قوانین را بگونه ای وضع کرد که به اصول اساسی بشر از جمله آزادی بیان خدشه ای وارد نشود.

شما میتوانید فرانک عمیدی را در اینستاگرام و توییتر دنبال کنید. (جهت ورود به صفحه های او، بر روی نام شبکه اجتماعی کلیک کنید.) امیدواریم مطلب فرانک عمیدی کیست توانسته باشد به شما در شناخت این شخصیت کمک کرده باشد.

منبع: یورونیوز فارسی

نظرات 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *